Aromaterapie

... je přirozenou součástí mé práce

Esenciální oleje (EO) jsou směsí těch nejvzácnějších rostlinných látek - esencí v nejvyšší možné koncentraci. Význam slova "esence" je "podstatný, základní, nejdůležitější". EO mají fantastický vliv na naše tělo, na naše zdraví, na naši psychiku. Z duchovního hlediska bychom mohli říci, že je to dar z nebes. Ostatně, Dr. David Stewart uvádí na přebale svého bestselleru (The chemistry of essential oils) "Božská láska manifestovaná v molekule".

Bezpečné používání esenciálních olejů v tomto případě neznamená čím více tím lépe, je vhodné postupovat velmi jemně a pomaleji.

Příklady použití:
1
Rozptyl pomocí difuzéru
Nejjemnější forma seznámení s esenciálními oleji je ve formě rozptylování do vzduchu pomocí difuzéru. Určitě není vhodné používat aromalampičky, kde hoří svíčka, kam se přímo do nádobky nad svíčkou kapou EO, zničí se veškeré vzácné účinné látky. Kvalitní aroma difuzéry můžete koupit zde, tady nakupuji i já. Difuzéry jsou velmi tiché, lze je použít i do ložnice.
2
Body Balance Balzám
Velmi příjemná forma používání esenciálních olejů je formou teplých zábalů na nohy pomocí Body Balance Balzámu (pro namíchání tohoto balzámu mi byla inspirací Body Balance masáž, jejíž součástí je horký zábal na záda.) Chtěla jsem vytvořit produkt pro domácí použití, aby se moji klienti mohli opečovávat sami doma.
3
Namíchaná směs v nosném oleji
Namíchaná směs v nosném oleji přímo pro vaši potřebu s kuličkovým aplikátorem. 5 ml stojí cca 100,- Kč až 150,- Kč v závislosti na použitém nosném oleji a konkrétních EO.
4
Přímá inhalace
2 kapky jednodruhového EO nebo vybrané směsi EO nakapané do dlaní, dlaněmi překryjeme nos a hluboce vdechujeme blahodárné uvolňující se silice z esenciálního oleje.
5
Přímá aplikace na postižené místo
1-2 kapky esenciálního EO , případně směsi přímo rozetřít na postižené místo, dbát na dopručené ředení v nosném oleji. Neředěné oleje, které je možné bezpečně aplikovat přímo na kůži (není nutné dělat test citlivosti): kadidlo, levandule.
Před aplikací přímo na kůži je nutné nejprve zjistit citlivost pokožky např. v loketní jamce, počkat několik sekund na reakci. Pokud je místo zcela klidné, bez reakce je možné bezpečně vybraný olej aplikovat na potřebné místo.
Více informací získáte na Nature by Andy