Zánět dutin (sinusitida) a jeho řešení neinvazivní metodou

Zánět dutin (sinusitida) a jeho řešení neinvazivní metodou

09.12.2020

Všichni to jistě znáte, zánět dutin neboli sinusitida bývá většinou spojena se zánětem sliznice nosu a dává o sobě vědět tupou bolestí hlavy a obličeje, hlavně ve tvářích, na čele a v nadčelistních prostorech.

Mezi rizikové faktory vzniku patří oslabený organismus, přetopené místnosti s nízkou vlhkostí vzduchu, nedostatek vitamínů nebo dlouhodobý stres.

Co na zánět dutin platí?

To nelze jednoznačně říct, je potřeba určit příčinu a podle ní nastavit léčbu. Na zánět virového původu platí klid a podpora imunity organismu, k tomu jsou vhodné i doplňky stravy a léky na posílení imunity. U zánětu bakteriálního původu u lékaře dostanete antibiotika. Pokud dojde k ucpání dutin a hlen samovolně neodtéká, je někdy nutné udělat punkci dutin.

A jak to řešit neinvazivně?

Naše řešení je tejpování nosu a Bemer aplikace. Vhodně zatejpovaná dutina nosní viz. obrázek v úvodu a pár aplikací Bemer Vám uleví od bolesti a potíží s dýcháním.

Po tejpování se za pár hodin rýma spustí, bolestivost mizí a díky Bemer aplikaci se zbavíme otoku a to vše přispěje k rychlé úlevě od bolestí a k uzdravení sliznice dutiny nosní.

Pokud Vás trápí zánět dutin, neváhejte nás navštívit.